Moooi: design pro milovníky extravagance

Vtělená extravagance, to je nizozemská značka Moooi, z jejíž dílny pochází nejen moderní a výjimečná svítidla, ale také jedinečný nábytek.

Slovíčko „moooi“ holandsky znamená krásný, což svítidla této značky nepochybně vystihuje. Zakladatel společnosti Moooi Marcel Wanders je opravdovým inovátorem, který se nebojí provokovat. Také další známí designéři, jako jsou například Jurgen Bey nebo Piet Boon, kteří se společností spolupracují, jsou zárukou bohaté invence.

Originální koncept i maximální užitek

Svítidla Moooi vás přesvědčí o tom, že i zdánlivě obyčejná stojací lampa může nabývat opravdu neuvěřitelných podob. Zcela evidentní je inspirace vesmírným programem, díky níž svítidla nápadně připomínají části raketoplánu. To může znít až příliš extravagantně, ale právě takové designové svítidlo má v moderním interiéru právoplatné místo. Neméně zajímavá jsou taká originální svítidla inspirovaná slavnými baletními představeními. V tomto případě nechybí romantické prvky, ovšem díky elegantním liniím se stále jedná o vkusná svítidla.

Neméně pozoruhodná jsou rovněž variabilní svítidla, která mohou být v případě potřeby téměř nekonečná a osvětlit každý kout i toho největšího prostoru.

Mnohdy se může zdát, že netradiční design nevychází příliš vstříc běžným uživatelům. To však není případ svítidel značky Moooi, která jsou uživatelsky mimořádně přívětivá i přes svou výstřednost.

Hravost a extravagance v každém detailu

Netradiční tvary každému uhranou svou hravostí. Vězte, že při pohledu na sortiment svítidel Moooi vás čeká jedno překvapení za druhým. Jak vidno, originální svítidla Moooi nejsou určena milovníkům tradičního, klasického designu. Na své si naopak přijde každý, kdo si potrpí na moderní designové kousky, které zaujmou na první pohled svými netypickými tvary či barvami. Ovšem stejně tak zde najdete vysoce elegantní stolní nebo nástěnné lampy a stropní lustry, které pro změnu nebudou poutat tolik pozornosti svým netypickým tvarem, jako spíše luxusními materiály a precizním provedením až do těch nejmenších detailů.

Komfort a design v jednom

Podobná různorodost panuje také v oblasti nábytku, kde designéři značky Moooi dávají zcela volný průchod svým extravagantním nápadům, jakoby se takřka předháněli v tom, kdo přijde s originálnějším návrhem. V širokém sortimentu proto nechybí vysoce moderní, minimalistické kusy nábytku stejně jako praktické doplňky s decentním romantickým nádechem. Na své si zkrátka přijde každý, kdo se zajímá o moderní trendy v oblasti interiérového designu.

 

Jestliže chcete interiér oživit, jsou designová svítidla Moooi tou správnou volbou! Stačí se jen oprostit od předsudků a dát šanci méně tradičnímu osvětlení.

Tags: