Myslete na řádné pojištění domova!

Mít pojištění domova se rozhodně vyplatí! Proč? Hlavní důvod je ten, že se nebudete muset bát o svoje osobní věci. Budete žít s jistotou, že pokud dojde k jejich poničení, zničení či odcizení, dostanete náležitou finanční kompenzaci. Nabízí se hned 3 varianty pojištění. Jaké a proč byste je měli mít?

1. Pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se vztahuje na budovy – tedy rodinný dům nebo byt a jeho přilehlé součásti a malé stavby jako je septik, oplocení, zahradní kultury apod. Pojistit je možné pouze objekty, které máte v osobním vlastnictví. Může to být byt, dům i rekreační objekt.

2. Pojištění bytu a domácnosti

Na rozdíl od předchozího se pojištění bytu a domácnosti vztahuje pouze na věci movité. Rozdíl je i ten, že tento typ pojistky se váže jen na objekty, které jsou obývány minimálně 270 dní v roce. Znamená to, že nelze pojistit chaty nebo chalupy.

3. Pojištění majetku

Třetí variantou je pojištění majetku, které je možné považovat za kombinaci obou předchozích typů pojistek. Pojištění majetku se vztahuje na věci movité i nemovité. Více o něm se dozvíte například zde.

modernfamily.cz_online_ergo_cz_02

Všechny 3 druhy pojištění se vyplatí mít. Zvažte, která varianta je pro vás nejvýhodnější. Pojištění nemovitosti je vnímáno jako nutný základ, pojištění domácnosti jako vhodný doplněk. Vždy je důležité, aby smlouva hrála i ve váš prospěch. Pečlivě si musíte pročíst podmínky pojistné smlouvy. Zajímat vás musí cena pojištění. Protože se ceny pojistek určují individuálně, je dobré si nabídky pojišťoven srovnat. Skvěle k tomu poslouží online srovnávače.

Bezpečný domov boduje

V současné době je velmi oblíbené pojištění Bezpečný domov. Nabízí ho ERGO pojišťovna a.s. a dává k němu hned 4 zajímavé bonusy. Dostanete například zdarma pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3 000 000 Kč a pojištění vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy. Sjednáte ho online na stránkách pojišťovny.