Spaliny – kam s nimi?

PR_Kominy-nerez150101V dnešní době existuje celá řada způsobů vytápění. Některé produkují teplo bez hoření paliva, jiné musí spalovat palivo, aby vyvinuly teplo. Spalování je prozatím proces nedokonalý, vedle tepla vznikají hořením paliva ještě další produkty – spaliny.

Potom ovšem je zapotřebí ošetřit systém, jak se těchto spalin zbavit. K hoření paliva je totiž důležitý dostatek vzduchu a pokud jeho místo zaujímají spaliny, nemůže probíhat další spalování a celý proces vytápění se zastaví. Navíc samozřejmě rapidně klesá účinnost spalování a také výkon topidla. Pokud se takovým problémům chcete vyhnout, je třeba pořídit si kvalitní komín a také spojení mezi topidlem a tímto komínem. Ono spojení zajistí kouřovody, které koupíte na Komíny-nerez.cz.

Kouřovody se vyrábí z vysoce kvalitního ocelového plechu opatřené žáruvzdorným nástřikem, který ocel chrání před působením extrémně vysokých teplot. Kouřovody se vyrábí v mnoha různých rozměrech tak, aby bylo možné napojit jakékoli topidlo do komínu. To vyžaduje velké množství různých dílů a součástek. Komíny-nerez.cz mají pro vás k dispozici široký sortiment dílů, ze kterých si snadno sestavíte potřebný kouřovod.

Podobně funguje také komín. Pokud se rozhodnete pro jeden z nejodolnějších typů komínu, tedy nerezový komín, setkáte se se širokou nabídkou nejrůznějších dílů, průměrů, velikostí a tvarů. Nerezový komín si tak sestavíte podle konkrétních potřeb přesně na míru. Nerezová ocel propůjčuje komínu obdivuhodnou odolnost vůči vlhkosti, extrémním teplotám i působení chemických látek, takže jej ani agresivní spaliny z tuhých paliv nezničí. Nerezová ocel představuje navíc ještě další výhodu v podobě nízké hmotnosti, komín z nerezu se tak nemusíte bát připevnit na fasádu domu, protože nepotřebuje vlastní základ. Rozhodněte se i vy pro kvalitní odvod spalin a pořiďte si potřebný kouřovod i komín na Komíny-nerez.cz.