Svítidla pro každý interiér

Máte pocit, že vašemu bydlení něco chybí nebo cítíte, že byste rádi dodali vašemu interiéru novou atmosféru? Vyzkoušejte dekorativní LED osvětlení, které vaše bydlení rázem promění ve velmi moderní a stylové. Jedinečné dekorativní osvětlení disponuje RGB světelnými zdroji, které dokáží svítit různými barvami.

Většina tohoto osvětlení je dodávána i s dálkovým ovladačem, díky kterému můžete jednotlivé barvy přepínat, dokonce určovat i jejich intenzitu a vytvářet s nimi světelné efekty. Například LED pásky jsou velmi jednoduché na montáž, protože jsou ze spodní strany samolepící. Jednoduše je tak přilepíte pod poličku nebo skříňku a získáte nevšední dekorativní osvětlení. Velmi se RGB technologie hodí také do koupelny, kde si každý může při koupeli navodit atmosféru, jaká mu zrovna vyhovuje.

Kreativní osvětlení do moderního interiéru

Dalším velmi moderním typem svítidel jsou kolejnicové a lankové světelné systémy. Tyto světelné systém jsou vhodné jak do menšího, tak i většího interiéru. Záleží především na počtu světelných zdrojů, které chcete do místnosti instalovat. Nejen, že můžete jednotlivé světelné body umístit v libovolné vzdálenosti od sebe, ale dokonce můžete u každého nastavit různý směr svícení, protože jsou otočně výklopné.

Poněkud nadstandardním typem osvětlení jsou zápustná svítidla do nábytku. Především se jedná o dekorativní osvětlení, ale můžete jej i prakticky využít například při montáži do šatní skříně. Některá svítidla jsou vybavena pohybovým senzorem, jiná mají zabudované tlačítko na spuštění světla. S tímto osvětlením bude vybírání vašeho oblečení snadné.

Méně obvyklým, ale přesto velmi praktickým typem svítidla, je svítidlo k obrazům či zrcadlu. Tato svítidla se od ostatních liší především úhlem záření. Při montáži na stěnu vrhají rovnoměrně světlo na určený objekt.

Nezapomínejme ani na exteriér

Při osvětlení exteriéru je důležité dbát především na stupeň IP krytí, které chrání svítidlo před prachem a vlhkostí. Čím vyšší je hodnota, tím vyšší je ochrana svítidla proti klimatickým vlivům, zejména vodě a vlhkosti. Kritérií pro výběr venkovního osvětlení je velké množství. Mohou se lišit typem světelného zdroje, barevným provedením, materiálem, účelem a funkcemi. Venkovních i vnitřních svítidel je široká nabídka, ze které si jistě vyberete i vy.