V jakém stavu jsou před Vánocemi vaše koberce?

Vánoce se rychle blíží a kromě shonu při nakupování dárků to znamená pro mnoho domácností také důvod k důkladnému úklidu interiéru. Úklid před Vánocemi by se dal označit jako generální, tedy komplexní. Interiér je uklízen a čištěn důkladněji od podlahy až po strop. A právě na podlahy se nyní zaměříme detailněji, protože jsou nejvíce namáhanou součástí interiéru. Především na kobercích je časté chození a zašpinění nejvíce vidět. V jakém stavu jsou vaše koberce?

Nejčastější problémy s koberci

Nejprve si popíšeme nejčastější nedostatky koberců v interiéru. Koberce jsou i v dnešní době jedním z nejvyužívanějších druhů podlahových krytin, i když konkurence v oblasti podlahových materiálů je obrovská. Zároveň se ale velmi složitě čistí v případě zašpinění nebo polití. Často se sešlapávají a na nejfrekventovanějších místech už chlupy na koberci jen leží. A velkým nepřítelem je i prach, který se usazuje stále hlouběji do struktury vláken, a klasickým vysavačem ho odstraníte jen z vrchní části. Je zapotřebí provést hloubkové čištění koberců, ale k tomu potřebujete to správné vybavení.

Správné přístroje stojí desítky tisíc

Klasický domácí vysavač bohužel není schopen provést hloubkové čištění koberců. Výsledkem nestále více prachu uvnitř, což neprospívá ani koberci, ani našemu zdraví. Prach se usazuje ve všech druzích koberců s jakoukoliv strukturou i z materiálů. Jaké jsou druhy koberců, se můžete podívat ZDE. Bohužel profesionální stroje, které jsou schopné vyčistit koberce opravdu důkladně, stojí několik desítek tisíc korun. Existují samozřejmě i půjčovny těchto strojů, jenže je také zapotřebí umět stroj správně obsluhovat a vybrat správnou technologii čištění podle druhu.

Nebojte se pozvat domů profesionály

Jestliže chcete, aby vaše koberce byly dokonale čisté a celý proces jste měli bez práce a bez starostí, pozvěte si domů profesionály na čištění koberců. Důležitý je správný výběr úklidové firmy. Firma by měla disponovat dostatečně kvalitní technikou a ve své oblasti by měla mít i dostatek zkušeností a k práci přistupovat zodpovědně. Některé firmy mohou mít celorepublikovou působnost, takže i kromě čištění a čalounění koberců Praha nabízí služby i v dalších městech. Specialisté v oblasti úklidu nabízí kromě důkladného čištění koberců i velké spektrum dalších služeb. Mezi přední úklidové společnosti u nás se řadí například firma David Plecitý.