Zahradní nábytek – jak vybrat ten pravý?

Plánujete si koupit zahradní nábytek, ale nejste si jisti s výběrem a tak stále vybíráte ten pravý? Podívejte se na několik rad, které vám přinášíme. Ty vám pomohou jak ve chvíli, kdy hledáte spíše levný zahradní nábytek, tak i ve chvíli, kdy se nebojíte investovat více peněz.

V první chvíli je dobré vědět, do čeho chcete investovat. Pokud vyhledáváte výprodej zahradní nábytek, může to být jak možnost koupit hotové sety, tak i možnost jednotlivého nákupy. Zahradní set má výhodu v tom, že k sobě dobře ladí a může celkově vyjít i levněji. Na druhou stranu jednotlivé možnosti umožní zkombinovat vše podle svého. Mezi základ dnes patří:

  • Stoly
  • Židle a lavice
  • Pohodlná křesílka a lehátka
  • Houpačky

lehatko

Zahradní nábytek akce může být spojený s určitým typem materiálu

Ano, i materiál hraje při výběru velkou roli. Dá se říci, že dokonce tu podstatnou. Někdy se od něho může odvíjet také cena. Na druhou stranu je třeba říci, že pokud poptáváte výprodej zahradního nábytku, mohou se seny lišit minimálně. Důležité je vědět, zda zvolíte materiál umělý, nebo přírodní. V prvním případě se může jednat třeba o plast, stejně jako o umělý ratan. Může se však jednat také o kov. V druhém případě nezapomínejme na to, že z hlediska přírodních materiálů může jasně dominovat jak ratan přírodní, tak samozřejmě také dřevo.

U luxusní zahradní nábytek může být ze dřeva

I když je luxus jako takový nejčastěji přisuzován ratanu, nezapomínejte na to, že i dřevo se jím může pyšnit. A to zvláště ve chvíli, pokud zvolíte buď tvrdé dřeviny, jako je dub nebo buk, nebo vsadíte třeba na dřeviny zahraniční a tropické, jako je například teakové dřevo. To zaujme nejenom svými vlastnostmi, ale zaujme samozřejmě také svým vzhledem.

O nábytek na zahradu je třeba se také starat

Další kritérium výběru spočívá v tom, jak náročná může být konkrétní péče. Pamatujte, že o nábytek na zahradu je nezbytné se starat. Pokud se podíváme na to, jak konkrétně, je třeba říci, že je to buď klasické čištění, nebo třeba impregnace, nebo jiná další péče. Zde musíme zmínit, že nejvíce času i prostředků si vezmou hlavně materiály přírodní. Na ty umělé může mnohdy stačit i vysokotlaký čistič. Pokud tedy hledáte zahradní nábytek levně, který by znamenal i minimum starostí, již víte, jakou cestou se vydat.

Nejlevnější zahradní nábytek by měl odpovídat účelu použití

Pamatujte, že při výběru byste měli myslet také na konkrétní účel daného použití. Z jakého důvodu je to tak důležité? Samozřejmě proto, aby vám nábytek vyhovoval. V případě židlí je to třeba stopovatelnost, v případě stolů nižší hmotnost. Pokud ale daný levný zahradní nábytek nechcete využívat jenom u sebe na zahradě, ale třeba také na svých cestách, je určitě třeba zaměřit se také na výběr toho skládacího, který využijete třeba při kempování, nebo na rybách.